• February 27, 2017Vacanţa şi Cewe Fotocarte fac casă bună

Vacanţa şi Cewe Fotocarte fac casă bună

Am mai scris, în urmă cu ceva timp, despre faptul că amintirile se păstrează în cărţi, fotocărţi mai exact. Am văzut cât sunt..

• December 20, 2016Cadouri de Crăciun pentru cei dragi

Cadouri de Crăciun pentru cei dragi

Dacă mai sunt întârziați ca mine și nu ați cumpărat încă darurile de Crăciun, vă ajut cu câteva idei pentru persoanele dragi:..

• December 19, 2016Decorarea mesei de Crăciun

Decorarea mesei de Crăciun

Cumpărături, aglomerație, cadouri, liste cu meniu de Crăciun, brad, decorațiuni, trafic, mâncare, multă mâncare, băuturi…cam..

• July 31, 201610 idei de jucării făcute din carton

10 idei de jucării făcute din carton

Cu siguranță în casa fiecăruia se adună multe cutii de carton de-a lungul timpului. De obicei, noi le păstrăm pentru a le refolosi..

• July 19, 2016Picnic în familie

Picnic în familie

Pe 15 iulie am împlinit 9 ani de când ne-am căsătorit. De fiecare dată în jurul acestei date ne programăm vacanța, ca un cadou pe..

• June 8, 201610 idei pentru joaca în curte

10 idei pentru joaca în curte

Vara este anotimpul preferat al multora, dar în special al copiilor. Sunt în vacanță, este cald, se pot juca în voie cât e ziua de..

• March 3, 2016Zootropolis, un film marca Disney

Zootropolis, un film marca Disney

Aseară am fost la avanpremiera filmului de animație “Zootropolis”, la invitația prietenei mele, Tily Niculae care o..

• February 29, 2016Atelier creativ: flori din hârtie colorată

Atelier creativ: flori din hârtie colorată

Calendaristic, primăvara este aici, vedem dacă și faptic. Abia așteptăm să vină vremea frumoasă, să înverzească și să..

• February 26, 2016Meniu pentru o zi: cina

Meniu pentru o zi: cina

A venit și rândul cinei cu o porție bună de proteine: chifteluțe de năut cu sos de iaurt. Rețeta am găsit-o pe..

• February 26, 2016Meniu pentru o zi: prânz

Meniu pentru o zi: prânz

Pentru masa de prânz m-am orientat spre ce aveam prin frigider. Tocmai cumpărasem spanac proaspăt și vroiam să-l integrez cumva..

Day by day

Bunătăți